Grupa modlitewna

GRUPA MODLITEWNA ŚW. OJCA PIO

W naszej parafii jednej z dwóch grup modlitewnych patronuje Święty o.Pio.

Grupa ta uczestniczy w licznych adoracjach i nabożeństwach.

Nasz patron:

Pio z Pietrelciny OFMCap, właśc. Francesco Forgione, znany jako święty ojciec Pio (ur. 25 maja 1887 w Pietrelcinie, zm. 23 września 1968 w San Giovanni Rotondo) – prezbiter i włoski kapucyn (OFMCap), stygmatyk i święty Kościoła katolickiego.

Święty ojciec Pio stał się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła katolickiego. Na całym świecie jest już ponad 3000 „Grup Modlitewnych Ojca Pio”, w których zrzeszonych jest 3 miliony członków. Istnieje wiele parafii pod jego wezwaniem. W 2006 roku magazyn Famiglia Cristiana doniósł, że włoscy katolicy, włączając wszystkich świętych, najczęściej modlą się właśnie do ojca Pio. Tej modlitwy, rozumianej właściwiej jako prośby, nie należy mylić z czcią, która zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego, jest należna tylko Bogu.

1 lipca 2004 roku papież Jan Paweł II poświęcił Sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, wybudowane na część świętego ojca Pio z Pietrelciny. W 2002 roku międzynarodową uwagę przyciągnęła figura świętego ojca Pio w Mesynie na Sycylii, która płakała krwawymi łzami.

WSPÓLNOTA Z POTRZEBY SERCA

W parafii działa również druga grupa modlitewna, która ma nazwę "Z potrzeby serca". Grupa prowadzi adorację w trzecie poniedziałki o godz.19.30. Jest to grupa składająca się z osób dorosłych. Grupa uwielbia Pana Boga przez śpiew, rozważania, modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji na ołtarzu.