Bierzmowanie 2024

Uroczyste bierzmowanie w naszej parafii odbyło się 18 czerwca, a sakramentu udzielił ks. infułat Jakub Gil.
Przystąpiło 8 osób.

Bierzmowanie udoskonala łaskę chrztu; jest ono sakramentem, który daje Ducha Świętego, aby głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem, włączyć nas bardziej do jego posłania i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem, któremu towarzyszą czyny.
(KKK 1316)

Piknik Rodzinny w ramach Archidiecezjalnego Święta Rodziny 23.06.2024

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie zapraszają wszystkie rodziny na Piknik Rodzinny w ramach Archidiecezjalnego Święta Rodziny, który odbędzie się 23 czerwca w godzinach 12:00- 15:00 na terenach zielonych przy Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszyć będą obchody ,,Światowego Dnia Uchodźcy” organizowanego we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

KRAKÓW - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY 16.06.2024R.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 18 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny

Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia  życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci a także pragnie silnych, zdrowych i zamożnych rodzin do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!

Niech Polska będzie silna rodziną!

Chwalcie z nami Panią Świata, Jej dłoń nasza wieniec splata...

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe w naszej parafii, które odbywają się w dzień powszedni o godz.18.00, a w niedzielę i święta po Mszach św. dopołudniowych.

Relikwiarz bł. Rodziny Ulmów

RELIKWIE BŁ. RODZINY ULMÓW

W niedzielę Miłosierdzia Bożego uroczyście wprowadziliśmy do naszej Świątyni Relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów.
Świadectwo życia i męczeństwa Rodziny Ulmów odkrywa przed nami na nowo piękno, wielkość i znaczenie rodziny w życiu każdego człowieka.
Wspomnienie liturgiczne Rodziny Ulmów przypada 7 lipca, w rocznicę zawarcia przez Józefa i Wiktorię Ulmów sakramentu małżeństwa.
Doceńmy szczególnie ten Skarb w naszej parafii w postaci tych relikwi i szczególnie za wstawiennictwem Ulmów i ich dzieci wypraszajmy Łaski dla każdej naszej rodziny.

Zapraszamy do poznania historii rodziny oraz odwiedzenia stron poświęconych tej rodzinie.