SMAK co roku gromadzi w Krakowie na cały weekend uczestników z różnych zakątków archidiecezji krakowskiej… i nie tylko! Zapraszamy Cię do wyjątkowego doświadczenia Kościoła i bliskości Boga w dniach 22-24 listopada!
Obecnie zbyt wielu młodych ludzi nosi w sobie smutek – często taki, który powodu niewyobrażalny ból. Wielu próbuje poradzić sobie z tym bólem w sposób, których niszczy ich i ich relacje, odbierają nadzieję na przyszłość. Chcemy wspólnie wsłuchać się w Słowo Boże i dać sobie nawzajem nadzieję, którą dostaniemy od Jezusa. Dlatego organizatory SMAKu zaproponowali, abyśmy w tym roku przeżyli go pod hasłem: „JEMU ZALEŻY NA TOBIE”
DOŁĄCZ DO NAS!
SMAK to nasze archidiecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży, mające już ponad 20 lat tradycji (dawniej jako Forum Młodych). Na jeden weekend przedstawiciele wszystkich ruchów i wspólnot młodzieżowych naszej archidiecezji tworzą jedną wspólnotę, która przez integrację, wspólną modlitwę i spotkania formacyjne przybliża im piękno Kościoła. Punktem kulminacyjnym spotkania jest Msza święta w Katedrze na Wawelu w Niedzielę Chrystusa Króla, która jest wyjątkowym spotkaniem młodzieży z ich biskupem, zgodnie z zamysłem ŚDM.
Koszt udziału: 100 zł (2 noclegi, 5 posiłków)
ZAPISY TRWAJĄ DO 17.11.2023 do godz. 22:00
Zapisy pod linkiem: ZAPISY NA SMAK
Jaki jest szczegółowy plan SMAKu?
PIĄTEK
SOBOTA
NIEDZIELA
Źródło: https://mlodzi.diecezja.pl/5246/
8 września w Kalwarii Zebrzydowskiej po raz 32. zgromadzą się rodziny z całej Archidiecezji Krakowskiej. Wspólnej modlitwie towarzyszyć będzie hasło „Maryja, Matka pięknej miłości”.
XXXII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie droga krzyżowa, która w kierunku sanktuarium wyruszy spod stacji „u Piłata”. O godz. 11.30 przy ołtarzu polowym metropolita krakowski odprawi Mszę św., która zakończy tegoroczne spotkanie.
(KKK 1316)
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie zapraszają wszystkie rodziny na Piknik Rodzinny w ramach Archidiecezjalnego Święta Rodziny, który odbędzie się 23 czerwca w godzinach 12:00- 15:00 na terenach zielonych przy Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszyć będą obchody ,,Światowego Dnia Uchodźcy” organizowanego we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.
Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.
Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 18 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.
Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny
Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.
Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci a także pragnie silnych, zdrowych i zamożnych rodzin do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!
Niech Polska będzie silna rodziną!