Image

Grupa charytatywna

W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy od 2004r. działa Grupa Charytatywna, która liczy 6 osób. Celem naszej pracy jest pomoc duchowa i materialna ludziom potrzebującym. Staramy się rozpoznać, kto w naszej parafii jest w trudnej sytuacji osobistej i rodzinnej. Pomaga nam ksiądz proboszcz, który na wizycie duszpasterskiej rozmawia z potrzebującymi i proponuje im wsparcie Grupy Charytatywnej.
 

NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA GRUPY:

•    Odwiedzamy chorych w domach i szpitalach, pocieszamy ich, rozmawiamy o ewentualnej pomocy. Każdy jest traktowany indywidualnie np. kupujemy leki w aptece, węgiel na zimę, dbamy o porządek w domu.

•    Na Boże Narodzenie wykonujemy stroiki i roznosimy chorym.

•    Na święta rodzinom potrzebującym dajemy paczki żywnościowe.

•    Przed Świętami Wielkanocnymi rozwozimy upieczone przez jedną parafiankę i odpowiednio przystrojone babeczki.

•    Przygotowujemy poczęstunek dla chorych i osób im towarzyszących, który odbywa się na plebanii po uroczystej Mszy św. z okazji „Dnia Chorego” połączonej z namaszczeniem chorych. Cieszymy się bardzo, że osoby chore chcą się razem spotkać i porozmawiać.

•    Organizujemy z okazji Tygodnia Miłosierdzia zbiórkę żywności, środków czystości i odzieży, a następnie rzeczy zgromadzone rozdajemy potrzebującym.

•    Wyjeżdżamy na coroczne spotkania z Kołami Caritas do Kalwarii Zebrzydowskiej.

•    We wrześniu wyjeżdżamy na rekolekcje do Zakrzowa, gdzie spotykają grupy charytatywne z całej diecezji. Wymieniamy się doświadczeniami. Uczestniczymy w konferencjach, słuchamy Słowa Bożego, uczestniczymy w Mszach św. oraz w różnych modlitwach.

•    Od 2007 roku korzystamy z pomocy KRAKOWSKIEGO CARITAS, uczestnicząc w programie PEAD. Obecnie w parafii tą pomocą objętych jest 100 osób.

•    Środki, którymi dysponujemy, to ofiary składane przez parafian do puszek z jałmużny wielkopostnej, ofiary za rozprowadzenie baranków wielkanocnych, świec Caritas na Boże Narodzenie oraz kwoty ze skarbonek wielkopostnych dzieci.
 

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

W niedzielę i święta: 07:30, 09:00, 11:00

W dni powszednie: poniedziałek, wtorek, czwartek godz. 7:00
środa, piątek, sobota godz. 18:00 (w okresie zimowym godz. 17:00)

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:
we wtorek godz. 07:30 - 08:00
w piątek - po wieczornej Mszy św.

Biblioteka Parafialna czynna:
na prośbę Parafian

KONTAKT

Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. Kościelna 11 34-114 Brzeźnica

tel. (33) 879-28-20

E-mail: nspjbrzeznica@gmail.com
Nr konta bankowego:
69 8112 0008 0005 2650 3000 0010