Image

Biblioteka

Image

Nasza biblioteka parafialna liczy obecnie około dwóch tysięcy książek z zakresu szeroko rozumianej literatury religijnej.

Znajdziemy tu zarówno pozycje pogłębiające naszą duchowość, rozważania, modlitewniki, przewodniki, ćwiczenia duchowe, jak teżpozycje poszerzające naszą wiedzę teologiczną, przybliżające nam znaczenie Sakramentów Świętych, obrzędów i symboli religijnych,bogatą bibliografię Maryjną, historii Kościoła, wraz z biografiami wielkich ludzi współtworzących tę historię, Świętych i Błogosławionych.

Jest wiele pozycji skupiających się na najważniejszej księdze każdego chrześcijanina – Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu, opracowań naukowych, ale i fascynujących opowieści o całej rzeszy ludzi, których spotykamy na kartach Biblii. Znaczące miejsce zajmuje dział poświęcony naszemu rodakowi, Świętemu Janowi Pawłowi II, jako autorowi i bohaterowi licznych opracowań.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, i miłośnik dokumentu i fabuły, prozy i poezji.Czekają tu najznamienitsi autorzy, Ojcowie Kościoła, wielcy święci i teologowie, oraz autorzy nam współcześni, dobrze znający problemy i potrzeby współczesnego człowieka.

Serdecznie zapraszamy na dyżur w każdą środę, po wieczornej Mszy Świętej; biblioteka mieści się w budynku plebanii, wejście od strony salki. Na prośbę Parafian książki można wypożyczyć i zwrócić także w innym, dogodnym czasie.

Legendy i opowieści różańcowe

Legendy i opowieści różańcowe.pdf

Przewodnik po sanktuariach maryjnych

Przewodnik po sanktuariach maryjnych.pdf

W Nim złożyć wszelką nadzieję

W Nim złożyć wszelką nadzieję.pdf

Motorówką z Jezusem

Motorówką z Jezusem.pdf

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

W niedzielę i święta: 07:30, 09:00, 11:00

W dni powszednie: poniedziałek, wtorek, czwartek godz. 7:00
środa, piątek, sobota godz. 18:00 (w okresie zimowym godz. 17:00)

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:
we wtorek godz. 07:30 - 08:00
w piątek - po wieczornej Mszy św.

Biblioteka Parafialna czynna:
na prośbę Parafian

KONTAKT

Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. Kościelna 11 34-114 Brzeźnica

tel. (33) 879-28-20

E-mail: nspjbrzeznica@gmail.com
Nr konta bankowego:
69 8112 0008 0005 2650 3000 0010