Mamy nowych kapłanów !!!

W dniu 26 maja 2018r. w katedrze na Wawelu abp Marek Jędraszewski udzielił święceń kapłańskich 20 diakonom. "Szukajcie zaginionych, służcie tym, do których posyła was Kościół. Czyńcie to wszystko, wiedząc mocą wiary, że czynicie to w imię Trójcy Przenajświętszej." - mówił podczas święceń kapłańskich w Katedrze Wawelskiej.

Patronem całego rocznika jest bł. ks. Michał Sopoćko - spowiednik św.Siostry Faustyny z czasów wileńskich. Jego wizerunek - wraz z przedstawieniem Najświętszego Sakramentu i Najświętszego Serca Pana Jezusa - znalazł się na przygotowanej zgodnie z tradycją krakowskiego seminarium rocznikowej stule.

Wśród 20 nowych księży święcenia przyjął również odbywający w naszej parafii praktykę diakońską ks. Patryk Jagos pochodzący z parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie. Cytat jaki ks. Patryk umieścił na swoich obrazkach prymicyjnych: "Wszystko mogę w Tym który mnie umacnia" (Flp 4,13).

Ks. Patrykowi życzymy wiele siły, cierpliwości i wytrwałości. Nieustającej współpracy z Duchem Świętym, Duchem Pocieszycielem i Odnowicielem. Życzymy wspaniałych ludzi wokół, w których zawsze będziesz dostrzegał twarz Chrystusa, ludzi, których będziesz jednoczył we wspólnocie kościoła, ludzi, dla których będziesz drogowskazem na drodze zbawienia. Życzymy Ci otwartego serca, bijącego prawdziwą miłością Chrystusową.

 

Źródło foto:
https://krakow.gosc.pl/gal/pokaz/4758426.Swiecenia-kaplanskie-2018/19#gt

https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/sets/72157696679134944
Fot. Joanna Adamik